Olejki eteryczne w kosmetyce


Kiedy spacerujesz po łące, szczególnie wiosną lub po ciepłym letnim deszczu, możesz rozkoszować się pięknym zapachem powietrza. Dokładnie znasz zapach świeżo skoszonej trawy lub leśnej ściółki. Zapachy można rozpoznawać dzięki drobnym kropelkom olejków roślinnych unoszących się w powietrzu. Po zastosowaniu pary wodnej i skropleniu naturalnych olejków roślinnych otrzymuje się olejki eteryczne, które wykorzystywane są w kosmetyce.

Z olejków eterycznych naturalnego pochodzenia chętnie korzysta aromaterapia. Esencje eteryczne są substancjami zapachowymi, które powstają w wyspecjalizowanych komórkach roślinnych, znajdujących się w liściach, korze, pniu lub skórkach owoców. Olejki eteryczne są lotne, co znacznie podnosi ich skuteczność w leczeniu, choć jednocześnie stwarza konieczność przechowywania ich w szczelnych pojemnikach. Esencje eteryczne są lekkie i nietłuste, większość z nich jest bezbarwna lub jasnożółta. Wymagają odpowiedniego przechowywania, ponieważ są wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe.

Aromaterapia jest chętnie stosowana w kosmetologii. Olejki eteryczne w kosmetyce wykorzystuje się m.in. do: masażu, kąpieli aromatycznych, inhalacji czy kompresów. Olejki aromatyczne mają działanie równoważące i przyspieszają proces regeneracji organizmu po chorobie. Zabiegi aromaterapeutyczne pozwalają wyciszyć się, działają na zmysły i przynoszą ukojenie.

Ponadto, aromaterapia pozwala zwiększyć energię, zmniejsza ból, obniża napięcie nerwowe i poprawia stan skóry. Działanie olejków eterycznych polega na skracaniu czasu potrzebnego na wymianę starych komórek na nowe. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd. Olejki aromatyczne poprawiają również ukrwienie skóry, sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna. Przywracają cerze stan równowagi, gdyż regulują wydzielanie substancji tłuszczowych.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.